Koszyk

Telefon: +48 600 986 080

Darmowa dostawa | Szybka pomoc | Bezpieczne płatności

Jak wiązać buty? Poznaj ciekawe metody!

Jak wiązać buty? Wydaje się, że jest to czynność banalnie prosta. Jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że jest całkiem sporo sposobów sznurowania obuwia. Jak wiązać buty, aby prezentowały się naprawdę ciekawie? Jak uczynić zwykłe sznurowadła ozdobą? Wszystkiego dowiesz się z tego wpisu. 

Jak sznurować buty? Kreatywne sposoby

W zasadzie celem wiązania butów jest usztywnienie stopy. Ma to ją chronić przed różnego rodzaju kontuzjami np. skręceniem czy zwichnięciem. Jest jednak całkiem sporo sposobów na kreatywne wiązanie sznurówek. 

Nie każdy lubi, gdy sznurowadła są dobrze widoczne. Można sobie z tym poradzić. Jak wiązać buty, aby schować sznurówki? Wystarczy związać je ze sobą, a następnie schować za język. Dzięki temu można lepiej wyeksponować swoje obuwie. Nie trzeba jednocześnie martwić się o ciągle rozwiązujące się sznurowadła. 

Czy buty należy wiązać do ostatniej dziurki?

W niektórych wysokich butach często pozostawia się wolną ostatnią dziurkę na sznurówki. Z czego to wynika? Pozwala to na podkreślenie swobodnego charakteru danej stylizacji. Czasem pomija się nawet dwa otwory na sznurówki. Oczywiście trzeba wówczas zdawać sobie sprawę z tego, że buty są mniej stabilne. Prezentują się za to doskonale. 

Jak ładnie wiązać buty? Najciekawsze sposoby

Wiele osób ze sznurówek tworzy po prostu różnej wielkości kokardy. Dobrze sprawdza się to w przypadku obuwia sportowego i casualowego. Nie ma też innej opcji podczas wiązania butów eleganckich. Ewentualnie poeksperymentować można z lokalizacją kokardy, umieszczając ją np. na końcu buta. 

Klasyczną metodą wiązania obuwia jest również tzw. krzyżyk. Technika ta świetnie sprawdza się przy jednokolorowych sznurówkach. Z takim wiązaniem buty zawsze prezentują się doskonale. Metoda ta należy również do najprostszych. Sznurowadła wkłada się naprzemiennie do dziurek po przeciwległych stronach. Na końcu zawiązać można zewnętrzną kokardę i schować ją do buta. Długie sznurówki można też opleść wokół kostki. 

Kolejną propozycją jest tzw. sznurowanie proste. To technika klasyczna, ale dość ciekawa. Jak sznurować buty tą metodą? Od góry należy przewiązać lewą część sznurowadła przez prawą dziurkę i odwrotnie. Potem lewą sznurówkę trzeba przewlec przez drugą dziurkę, pozostawiając tę po prawej stronie wolną. Kolejno wykorzystuje się trzecią prawą dziurkę. Do prawej dziurki z prawej strony przewleka się od dołu lewe sznurowadło, a później prawe przewiązuje się od góry w trzeciej dziurce po lewej stronie. Brzmi nieco skomplikowanie, ale naprawdę nie jest to trudne do wykonania. 

Warto też wspomnieć o metodzie na suwak. To świetne rozwiązanie w przypadku butów młodzieżowych. Technika ta stanowi połączenie klasycznego sznurowania krzyżowego i prostego. Zacząć trzeba od wykonania na końcu sznurówki węzła. Potem końcówkę bez węzła przekłada się od dołu przez ostatnią dziurkę po prawej stronie, a następnie od góry po lewej stronie (na końcu). Całość trzeba powtarzać, aż do momentu zapełnienia wszystkich dziurek. 

Dodaj komentarz