Koszyk

Telefon: +48 600 986 080

Darmowa dostawa | Szybka pomoc | Bezpieczne płatności

Jak wyczyścić zamszowe buty? Zasady pielęgnacji zamszu

Buty zamszowe cały czas cieszą się na rynku dużą popularnością. Chętnie noszą je zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Wiele osób ma jednak sporo wątpliwości związanych z ich konserwacją. W końcu zamsz to materiał wyjątkowo podatny na zabrudzenia. Zatem jak skutecznie wyczyścić zamszowe buty? 

Jak wyczyścić zamszowe buty? Czy jest to trudne?

Czyszczenie zamszu nie jest zadaniem łatwym. Zamsz to bowiem materiał wykonany z delikatnej skóry zwierzęcej – podatny na plamy i uszkodzenia mechaniczne. Trzeba więc uważać, aby przypadkowo go nie uszkodzić w czasie czyszczenia. 

Najlepiej sięgnąć w tym przypadku po specjalną szczotkę przeznaczoną do zamszu. Sprawdzi się też ściereczka do czyszczenia na sucho. Są to narzędzia, które usuwają zabrudzenia, ale nie prowadzą do uszkodzenia tkaniny. Można też zainwestować w preparat do zamszu. Ma on formę pianki nakładanej na materiał i delikatnie w niego wcieranej. To skuteczny sposób na usunięcie plam i zabezpieczenie zamszu przed kolejnymi uszkodzeniami. 

Podczas czyszczenia zamszowych butów trzeba zawsze być ostrożnym. Niektóre substancje mogą bowiem szybko je zniszczyć. Czyszczenie zamszu nie musi być trudne, ale należy sięgnąć po odpowiednie narzędzia. 

Akcesoria do czyszczenia zamszu – co warto kupić?

Jak wyczyścić zamszowe buty? W sklepach spotkać się można np. z gumkami przeznaczonymi do zamszu. Sprawdzają się one bardzo dobrze w przypadku jasnego obuwia. Odświeżają jego wygląd i radzą sobie z różnego rodzaju zabrudzeniami. 

Dobrym rozwiązaniem może być szczotka przeznaczona do zamszu. Przy jej pomocy da się bez problemu oczyścić buty z większych zanieczyszczeń. Jeśli zabrudzenia są duże, sięgnąć warto po specjalne preparaty powstałe z myślą o zamszu. Na koniec trzeba pamiętać o konserwacji, aby zabezpieczyć obuwie przed powstawaniem kolejnym plam. 

Jak wyczyścić zamszowe buty domowymi sposobami?

Okazuje się, że do czyszczenia zamszowych butów wykorzystać można zwykły talk kosmetyczny. Wystarczy posypać nim zabrudzone miejsce, delikatnie poklepać i usunąć po około 15 minutach jego pozostałości. Alternatywnym rozwiązaniem jest skrobia ziemniaczana, która świetnie wiąże się z tłustym brudem. Do usuwania mniejszych plam wykorzystywać można zwykłą gumkę szkolną. 

Dlaczego zamszowe buty wymagają wyjątkowej uwagi?

Zamsz to skóra naturalna, ale wyprawiona w charakterystyczny sposób. Dlatego na jej powierzchni tworzy się przyjemny w dotyku meszek. Zamszowe buty rozpoznać można z daleka. Prezentują się one niezwykle stylowo. Przepadają za nimi kobiety i mężczyźni. 

Obuwie zamszowe jest efektowne wizualnie, a przy tym można je nosić przez wiele sezonów. Jednak trzeba o nie w odpowiedni sposób dbać. Podstawą jest w tym przypadku unikanie wody. Zamsz to materiał, który nie przepada za kąpielami i namaczaniem. Buty zamszowe należy również regularnie wyczesywać – zgodnie z kierunkiem układania się włosów na cholewce. Dobrze jest też sięgać po specjalne impregnaty. 

Dodaj komentarz